Poznań: Uczestnicy wypadku na Hetmańskiej mogą się ubiegać o odszkodowanie

wypadek na Hetmańskiej fot. MPK Poznań

Specjalna komisja powołana przez MPK Poznań już pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn zderzenia dwóch tramwajów na ulicy Hetmańskiej, które miało miejsce 8 czerwca. Osoby poszkodowane mogą już składać wnioski o odszkodowania.

Przypomnijmy, że 8 czerwca na ul. Hetmańskiej na wysokości Kolejowej doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 1, a w efekcie zderzenia z tramwajem linii nr 10 nadjeżdżającym z przeciwka. Oboma tramwajami podróżowało około 60 osób, a poszkodowanych zostało 14, w tym stan jednej z nich określono jako poważny.

Na miejscu pracowały służby ratownicze oraz służby techniczne MPK Poznań, a przyczyny i okoliczności wypadku bada specjalna komisja, która współpracuje ze śledczymi w tej sprawie.

„MPK Poznań jest również w kontakcie z ubezpieczycielem” – informuje spółka. – „Poszkodowani (albo ich bliscy) mogą pobrać ze strony Kontakt formularz – wniosek o odszkodowanie, wypełnić go i przesłać na adres e-mail: kancelaria@mpk.poznan.pl bądź pocztą na adres Spółki, ewentualnie dostarczyć do siedziby przy ul. Głogowskiej 131/133 w Poznaniu”.

Wszystkie niezbędne informacje można oczywiście znaleźć na stronie MPK Poznań.

Podziel się: