Poznań: Wypadek na Hetmańskiej. Czternaście osób rannych!

wypadek, Hetmańska fot,. KM PSP Poznań

14 osób rannych, w tym jedna ciężko, i obie motornicze w szoku. Na ulicy Hetmańskiej doszło rano do poważnego wypadku. Na miejscu nadal pracują służby i tramwaje nie kursują tą trasą w obu kierunkach.

Przypomnijmy: około godziny 11.00 tramwaj linii nr 1 jadący w kierunku Głogowskiej wykoleił się, a jego tył uderzył w tramwaj linii nr 10 jadący w przeciwnym kierunku. Wszystko wydarzyło się na ulicy Hetmańskiej, mniej więcej na wysokości wylotu Kolejowej.

– Wykolejony wagon przy wypadaniu z szyn uderzył w drugi tramwaj – wyjaśniała Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań, zaraz po wypadku. – W obecnej chwili wiemy o kilkunastu osobach poszkodowanych. W większości opatrywane są na miejscu.

Ostatecznie okazało się, że oboma tramwajami podróżowało około 60 pasażerów. Poszkodowanych zostało 18 osób, w tym jedna ciężko. Została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeszcze trzy osoby wymagały hospitalizacji. Pozostałym poszkodowanym pomogli strażacy i ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego zabierając ich do szpitali, ale prawdopodobnie wyjdą z nich po opatrzeniu i przeprowadzeniu badań.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, oboma tramwajami kierowały doświadczone motornicze z wieloletnim stażem pracy. Obie były trzeźwe i według świadków jechały zgodnie z przepisami: oba tramwaje miały zielone światło. Sprawą przyczyn wypadku zajmie się specjalna komisja, która przeanalizuje zapisy z kamer w obu tramwajach. Motornicze natomiast otrzymają pomoc psychologa.

Jak informuje MPK Poznań, tramwaje linii 1, 7, 10, 11 i 92 kierowane są objazdem przez ulice: Głogowską, Matyi, Królowej Jadwigi. Natomiast tramwaje linii 10 i 92 skierowane są do pętli Górczyn PKM. Uruchomione zostały 4 autobusy „Za tramwaj” na odcinku Głogowska/Hetmańska – Rondo Starołęka. Ruchem w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej kieruje policja.

Podziel się: