Poznań: Uczestnicy City Trail rywalizowali nad Rusałką

city trail fot. city trail
Prawie 800 biegaczy walczyło 21 lutego o jak najszybsze pokonanie 5-kilometrowej trasy nad Rusałką. W Poznaniu odbyła się piąta odsłona imprezy biegowej City Trail. Najlepsi okazali się Łukasz Nowak i Malwina Misjan.

Łukasz Nowak wygrał dzisiaj po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Drugi był Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci Krzysztof Stefanowicz (15:36).

Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan przybiegła w czasie 17:19 i jest to jej najlepszy wyniki uzyskany w trwającej edycji. Drugie miejsce wywalczyła dziś Oliwia Wawrzyniak (17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19).

Biegi City Trail Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty – ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

Zawody są organizowane w Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Jesienią i zimą odbywa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdym mieście.

W biegu głównym wzięło udział 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży – 266 młodych sportowców.

City Trail, el

Podziel się: