Poznański lider Przedsiębiorczości fot. PP

Poznań: Tytuły Lidera Przedsiębiorczości przyznane

Jan Grabkowski, starosta powiatu poznańskiego, wręczył tytuły Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości najlepszym przedsiębiorcom w Metropolii Poznań. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Bazarze – symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

W tym roku to prestiżowe wyróżnienia i statuetki trafiły do przedstawicieli branż poligraficznej (WITO), farmaceutycznej (Smart Pharma spółka z o.o) i meblarskiej (Fabryka Mebli MARO).
– Zauważenie nas jako liderów przedsiębiorczości w tym szczególnym okresie, także pod względem gospodarczym, jest niezwykle ważne – podkreślali zgodnie laureaci 17 edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. – Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie bardzo mocno dopinguje do jeszcze większej pracy.

Również starosta jest zdania, że statuetka Lidera może pomóc firmom w trudnych czasach.
– Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku – mówił Jan Grabkowski. – A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, na pewno podniosą kwalifikacje pracowników tych firm, czego im wszyscy serdecznie życzymy.

W dotychczasowych siedemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wyniosła blisko 180 tysięcy złotych.

Organizatorem obecnej edycji bezpłatnego konkursu był powiat poznański, który nie tylko wziął na swoje barki całe przedsięwzięcie, ale także podjął decyzję o rozszerzeniu zasięgu na całą Metropolię Poznań (w tym roku mogły zgłaszać się także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków). Każda startująca firma musiała poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. W tym roku dodano nowe kryterium oceny – działania proekologiczne.

– Podmioty weryfikowane były między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych czy tego w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu. W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-,małych i średnich przedsiębiorców oraz start-upów z terenu Metropolii Poznań. Oto Liderzy 17. edycji konkursu:

Kategoria Mikroprzedsiębiorca
Smart Pharma Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, producent produktów medycznych

Kategoria Mały Przedsiębiorca
WITO – firma poligraficzna

Kategoria Średni Przedsiębiorca
Fabryka Mebli MARO – producent mebli biurowych

PP, el

Dodaj komentarz

avatar