Ewa Zgrabczyńska i tygrys fot. Zoo Poznań

Poznań: Tygrysy też zbierają na WOŚP!

Można zdobyć akwarelę przedstawiającą tygrysa, zostać na jeden dzień ich opiekunem albo zwiedzić zoo z dyrektor Ewą Zgrabczyńską i przy okazji dowiedzieć się, co słychać u tych kotów, które są w Hiszpanii. Licytacje jeszcze trwają!

Rehabilitacja w Hiszpanii przebiega bardzo powoli.
– Bardzo długo odnajdują się, mają kłopot z zachowaniami agresywnym i z obecnością człowieka – wyjaśnia Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo. – W tych tygrysach agresja jest odpowiedzią na kaźń i obroną. Musimy dać im więcej czasu. Strategię adaptacji opracowali tam specjaliści, zwierzęta za chwilę będą miały dużą przestrzeń do dyspozycji, ale to jeszcze czas na ich uspokojenie i trening.

Metody stosowane w Hiszpanii i w Poznaniu są nieco inne, tak jak inne są warunki pobytu zwierząt.
– Różnimy się w metodach, bo mamy różniące się zachowaniami i problemami grupy zwierząt, jak również inne doświadczenie i w zoo tygrysy stykają się też z publicznością – tłumaczy Ewa Zgrabczyńska. – My z naszymi podopiecznymi dlatego jesteśmy blisko, ale też nie są jeszcze pokazywane, o zgodę na to wystąpimy wiosną i wtedy, gdy w rozbudowanej dzięki datkom tygrysiarni będą miały duży wybieg, same podejmą decyzję o schowaniu się czy też pokazaniu publiczności.

Dyrektor podkreśla, jak bardzo pomogła tygrysom, także tym, które zostały w Poznaniu, fundacja AAP. gdyby zostały u nas wszystkie, byłoby im bardzo ciasno, musiałyby czekać w kotnikach czy na małych przedwybiegach.
-Dlatego tak bardzo nadal walczymy o azyl, bo gdyby był – historia Nieumarłych toczyłaby się tylko u nas wyjaśnia dyrektor Zgrabczyńska. – Musimy być przygotowani na przyszłość, my Polacy, my w zoo w Poznaniu.

Zoo oczywiście gra też razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a specjalna delegacja pracowników pod dowództwem dyrektor Ewy pojechała do Warszawy w sobotę, by wyściskali Jurka w podzięce za jego wsparcie azylu dla ratowanych

Nadal jednak, można brać udział w licytacjach na rzecz WOŚP w zoo:
jeszcze tylko 4 dni do końca licytacji akwareli autorstwa Karoliny Witczak, która jest autorką wszystkich ostatnich przepięknych zdjęć uratowanych tygrysów.

do 30 stycznia trwa licytacja propozycji dla śmiałków, którzy chcieliby spędzić “Dzień w roli opiekuna zwierząt”

do 31 stycznia trwa licytacja propozycji:
“Tygrysia wizyta w zoo” – spotkanie z dyrektorką Ewą Zgrabczyńską, która zabierze zwycięzcę licytacji na spacer po poznańskim zoo, opowie o swojej pasji, o tygrysach i nie tylko, wspólnie z gościem odwiedzą jej ulubieńców – a ma ich wielu 🙂

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze