Grunwaldzka fot. PIM

Poznań: Trwają prace na Grunwaldzkiej. Są utrudnienia w ruchu!

Rozbiórka chodnika, krawężników i miejsc postojowych – rozpoczęła się budowa kolejnego fragmentu drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Kierowcy muszą tu zwolnić i mają o jeden pas ruchu mniej.

Drogowcy przenieśli się na odcinek za skrzyżowaniem z Grochowską. Po południowej stronie ulicy, od Sowińskiego do Słonecznej, trwa rozbiórka istniejącej nawierzchni chodnika, miejsc postojowych i krawężników. Na tym odcinku zewnętrzny pas ruchu został wygrodzony, a kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. W okolicy skrzyżowania z ul. Grochowską ruch pieszy wygrodzony, a całość terenu, na którym prowadzone są roboty, została zabezpieczona.

Nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy ul. Jugosłowiańską z rejonem ul. Słonecznej i Ostroroga, gdzie kończy się etap oddany do użytku jesienią ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje również wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Zakładany termin zakończenia robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są na przełom października i listopada. Wtedy warunki pogodowe bardziej sprzyjają przyjmowaniu się roślin niż w porze letniej.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar