obniżanie krawężników, Piątkowo fot. ZDM

Poznań: Trwa obniżanie krawężników na Piątkowie. Będzie wygodniej!

Prace, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, rozpoczną się w przyszłym tygodniu, a dzięki nim pieszym będzie znacznie wygodniej przechodzić przez kolejne przejścia na Piątkowie. Zwłaszcza tym, którzy mają kłopoty z poruszaniem.

Co roku krawężniki do obniżenia typuje Rada Osiedla Piątkowo, zabezpieczając także na to pieniądze. Nie inaczej jest w tym roku. Tym razem rada wskazała krawężniki na: skrzyżowaniu ul. Kurpińskiego z ul. Zana, na azylu dla pieszych na ul. Wojciechowskiego oraz na przejściu na os. Jagiełły.

Prace na pierwszym z miejsc rozpoczną się w poniedziałek. Na kolejnych sukcesywnie w kolejnych tygodniach. Całość robót ma zakończyć się w drugiej połowie października.

W zakresie prac jest nie tylko samo obniżenie krawężników. Trzeba także przebudować fragmenty chodników tak by wygodnie i bezpiecznie piesi mogli dojść do pasów na jezdni. Prace mają kosztować łącznie prawie 65 tysięcy złotych.

Jesienią z kolei rozpocznie się dodatkowo, w ramach likwidacji barier architektonicznych, obniżanie krawężników na os. Batorego. Wstępny koszt prac to 100 tysięcy złotych.

Dzięki obniżaniu krawężników osobom, które z różnych powodów mają problemy z poruszaniem się, czy też opiekunom z dziećmi w wózkach łatwiej będzie wejść i zejść z przejścia dla pieszych.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze