Poznań: Trwa deratyzacja. Ale nie wszyscy przestrzegają zasad

deratyzacja, kontrole fot. SMMP

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego kontrolują właścicieli nieruchomości, którzy mają obowiązek wyłożyć preparaty do zwalczania gryzoni.

Od 1 września w Poznaniu trwa deratyzacja, jednak nie wszyscy zarządcy i właściciele nieruchomości stosują się do jej nakazu. Dlatego strażnicy i inspektorzy sanepidu sprawdzają, jak wyłożone są preparaty i czy teren nieruchomości jest uporządkowany.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole m.in. na wszystkich piątkowskich i winogradzkich osiedlach, spotkali się z administratorami poszczególnych osiedli i sprawdzili realizację uchwały o deratyzacji. Ani oni, ani sanepid nie mieli uwag.

Teraz strażnicy z Północy sprawdzają budynki należące do innych administracji np. ZKZL oraz budynki, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, a strażnicy z Wildy kontrolują nieruchomości położone w tej dzielnicy. Tu już nie było tak dobrze: strażnicy ujawnili 5 nieprawidłowości za brak wyłożonej trutki. Z kolei na terenie Grunwaldu strażnicy wręczyli aż 12 mandatów karnych. Kontrole wciąż trwają.

To druga akcja deratyzacji prowadzona w Poznaniu, która ma na celu ograniczanie populacji szczurów. Potrwa do końca września.

Źródło: SMMP