Poznań: Tramwaje wrócą na ul. 28 Czerwca 1956 r. Kiedy?

trasa na 28 Czerwca 1956 r. fot. PIM

Jak zapewnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace przy przebudowie trasy tramwajowej na ulicy 28 Czerwca 1956 r. są na tyle zaawansowane, że tramwaje wrócą na tę trasę w sierpniu.

Przypomnijmy, że ten remont to kontynuacja remontu trasy na ulicy Wierzbięcice – teraz trwa przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda do ul. Kilińskiego i Krzyżowej. Pojawi się tam nowe torowisko, które sprawi, że jazda tym odcinkiem będzie bardziej komfortowa, bezpieczna i cichsza.

– Budowa torowiska jest już bardzo zaawansowana, rozpoczął się także montaż sieci trakcyjnej zasilającej tramwaje – mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Wykonawca prac planuje jeszcze w tym miesiącu przeprowadzić testy techniczne przebudowanej trasy i zająć się wszelkimi formalnościami tak, by w sierpniu można było uruchomić kursy z pasażerami na pokładzie.

Trwa także budowa jezdni, chodników i peronów przystankowych, wykonano większość prac związanych z infrastrukturą podziemną, taką jak m.in. sieć wodociągowa, kanalizacyjna, energetyczna i telekomunikacyjna.

„Wszystkie odnowione przystanki na przebudowywanym odcinku zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej. Sprawniejszą jazdę tramwajów umożliwi odseparowanie ruchu samochodowego od torowiska (poza odcinkiem przebiegającym przez rynek Wildecki)” – informuje PIM. – „Jezdnia, miejsca parkingowe i chodniki zyskają nową nawierzchnię. Całość uzupełni mała architektura oraz zieleń, w tym kilkanaście drzew. Na odcinku między ul. Sikorskiego a ul. Krzyżową i Kilińskiego (poza skrzyżowaniem z ul. św. Jerzego) torowisko będzie zielone tak, jak na ul. Wierzbięcice, która została przebudowana w pierwszym etapie inwestycji”.

Na razie odcinek ul. 28 Czerwca 1956 r. od ul. Wierzbięcice do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i Krzyżową jest zamknięty dla ruchu pojazdów. Wzdłuż placu budowy wyznaczone są przejścia dla pieszych, których przebieg zmienia się w miarę postępu prac, dlatego trzeba tam zachować szczególną ostrożność.

Podziel się: