Poznań: Tramwaje i autobusy będą kursować częściej

Rozpoczęcie roku akademickiego jest powodem przywrócenia częstszych kursów miejskich tramwajów i autobusów. Więcej kursów będziemy mieli do dyspozycji już od 4 października – niestety, nie na wszystkich liniach.

– Przed nami październik i studenci wracający na uczelnie. W związku z tym spodziewamy się, że liczba podróżujących komunikacją miejską w Poznaniu znacząco wzrośnie. Stąd zwiększenie ilości kursów na liniach tramwajowych oraz komunikacji autobusowej na Kampus UAM na Morasku – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tym samym w komunikacji tramwajowej w dni robocze w godz. 9:00 – 13:30 wprowadzona zostanie dwunastominutowa częstotliwość kursów w miejsce obecnego taktu 15-minutowego (linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18). Tramwaje będą podjeżdżały na przystanek co 12 minut, czyli 5 razy na godzinę.

Na linii autobusowej nr 198 w dni robocze wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy ze zwiększoną liczbą kursów z wjazdem na Kampus UAM Morasko (do przystanku UAM Wydział Historyczny).

Natomiast na linii autobusowej nr 184 we wszystkie dni tygodnia kursy do ZOO odbywać się będą ze zmniejszoną częstotliwością (co 60 minut). Ponadto autobusy w związku ze zmianą godzin otwarcia ZOO będą do niego dojeżdżać w godz. 9:00 – 17.00. Częstotliwość kursowania na odcinku Rondo Rataje – Termy Maltańskie pozostanie bez zmian (co 20 min w godzinach szczytów komunikacyjnych).

Źródło: ZTM

Podziel się: