Poznań: Tramwaje, autobusy i zakamarki zajezdni na Franowie

Festyn na Franowie fot. K. Adamska

Wystawa tramwajów i autobusów, tych nowoczesnych i tych historycznych, zwiedzanie zajezdni, konkursy i zabawy. Niczego nie zabrakło na tramwajowym festyn na Franowie, a doceniły to tłumy poznaniaków.

Festyn na Franowie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozpoczął się w samo południe, a dojechać do zajezdni można było specjalnym, bezpłatnym tramwajem kursującym z Kaponiery. Na miejscu można było obejrzeć nowoczesne autobusy i tramwaje MPK Poznań, w tym najnowsze autobusy elektryczne, ale także pojazdy ratownictwa technicznego oraz autobusy przewoźników z podpoznańskich gmin. Szczególna atrakcją była wystawa autobusów i tramwajów wykonanych z klocków Lego – można ją było oglądać dzięki Mateuszowi Wawrowskiemu, wielkiemu miłośnikowi i komunikacji, i klocków Lego.

Tradycyjnie już uczestnicy mogli zwiedzić zajezdnię na Franowie z pokładu tramwaju, co pozwoliło im zajrzeć w niedostępne na co dzień dla pasażerów zakamarki tego nowoczesnego obiektu. takie wycieczki co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i nie inaczej było dziś. Każdy wycieczkowy tramwaj był pełen po brzegi i żeby się dostać na wycieczkę, trzeba było poczekać w kolejce.

Podczas festynu można było też oznakować swój rower dzięki funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Dla najmłodszych ogromną frajdą było oglądanie radiowozów, także od środka, a dla nieco starszych – oglądanie profesjonalnego sprzętu policjantów i strażaków z Głuszyny. Nie brakowało oczywiście konkursów z nagrodami i na rozgrzewkę – bo choć deszcz nie padał, to jednak było dość chłodno. Ale zabawa była tak świetna, że nikt się zimnem nie przejmował.

Podziel się: