Poznań: Tragiczny wypadek na Hetmańskiej. Motornicza dzisiaj usłyszy wyrok

skrzyżowanie Dmowskiego i Hetmańskiej fot. UMP
Motornicza odpowiedzialna za spowodowanie wypadku na ulicy Hetmańskiej, w którym zginął 8-letni chłopiec usłyszy dzisiaj wyrok.

Do tragicznego wypadku na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego doszło na początku czerwca. Według pierwszych relacji świadków dziecko miało przebiec przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Tam zostało potrącone przez tramwaj. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować.

W grudniu 2019 roku do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Motornicza również miała mieć czerwone światło, kiedy ruszyła tramwajem. Z tego powodu usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za który grozi nawet do ośmiu lat więzienia. 

Poznań: Tragiczny wypadek na Hetmańskiej. Nie żyje 8-latek. Jest akt oskarżenia

Kobieta przyznała się do potrącenia chłopca, dodając że był to nieszczęśliwy wypadek. Następnie dobrowolnie poddała się karze zaproponowanej przez prokuraturę – roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, zadośćuczynienia dla rodziny (15 tys. złotych) oraz zakazie prowadzenia tramwajów przez okres roku. Taki też wyrok ma jeszcze dzisiaj ogłosić sąd.

Źródło: Radio Poznań / TenPoznan.pl

Podziel się:

Ostatnio dodane: