Poznań: Toast na placu Wolności. „Za wolność naszą i waszą” (ZDJĘCIA)

Toast Wolności fot. K. Adamska

Tradycyjnie już politycy opozycji zaprosili poznaniaków 4 czerwca na symboliczny Toast Wolności na plac Wolności z okazji 33. rocznicy częściowo wolnych wyborów.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają WOLNOŚĆ na wspólne świętowanie 33. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 CZERWCA 1989 ROKU. Tego dnia, to jest w sobotę 4 czerwca o godzinie 18.30 na placu Wolności w Poznaniu wzniesiemy Toast dla Wolności. Spotkajmy się razem, by wspólnie uczcić te przełomowe w historii Polski wybory. Do zobaczenia!” – zapraszał poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Poza nim na placu pojawili się posłowie KO, Rafał Grupiński i Joanna Jaśkowiak, Adam Szłapka i Monika Rosa z Nowoczesnej, był też senator Marcin Bosacki, Sławomir Majdański z KOD Wielkopolska, poznańscy radni z Grzegorzem Ganowiczem, przewodniczącym Rady Miasta Poznania na czele, a także Andrzej Prendke, przewodniczący Młodych Nowoczesnych.

Przewodniczący Ganowicz wspominał, jak 33 lata temu był mężem zaufania w Wojewódzkiej Komisji Wyborczej i pilnował prawidłowości przeprowadzania wyborów – i jak razem ze wszystkimi Polakami, w miarę jak przychodziły kolejne wyniki, z niedowierzaniem, ale i ogromną radością zaczynali wierzyć, że zmiana jest możliwa.

– Była możliwa, bo uwierzyliśmy, że to jest możliwe, bo zaangażowali się w to ludzie przyzwoici, z dorobkiem i z autorytetem – podsumował przewodniczący rady.

Toast zakończył się życzeniami zwycięstwa opozycji w wyborach w 2023 roku.

Podziel się: