tir na Kościelnej fot. SMMP

Poznań: Tir zaparkowany na buspasie. Z powodu… drzemki

Okazała ciężarówka zablokowała buspas na ulicy Kościelnej, a kierowca… poszedł spać. Trudno w to uwierzyć, ale na taki widok natknęli się wczoraj strażnicy miejscy z Jeżyc.

Strażnicy patrolując wieczorem Kościelną zobaczyli na buspasie zaparkowanego tira. Problem blokowania buspasów przez nieuprawnione do tego pojazdy jest nagminny w Poznaniu, ale blokują je głównie dostawczaki. Tir zdarzył się po raz pierwszy i do tego jeszcze na takiej ulicy, gdzie nawet osobówkom jest naprawdę ciasno.

Strażnicy zapukali do kabiny kierowcy – i obudzili go, bo okazało się, że postanowił sobie w tym miejscu zrobić przerwę na drzemkę. Porozumienie się z nim nie było łatwe, jako że był Turkiem i mówił wyłącznie w swoim ojczystym języku – a tym bardziej wytłumaczenie, że zgodnie z przepisami stoi w miejscu niedozwolonym.

„Zgodzimy się, że w tym przypadku wspomniany kierowca tira mógł tej informacji nie przeczytać, gdyż pochodzi z Turcji, ale znak jest znakiem i obowiązuje wszystkich – bez względu na narodowość kierowcy” – podsumowują strażnicy miejscy.

Dlatego kierowca dostał mandat i informację, gdzie może się udać, by dokończyć drzemkę zgodnie z prawem.

SMMP