testowanie buspasów fot. PIM

Poznań: Testowanie buspasów w rejonie skrzyżowania Lechickiej i Naramowickiej

Zmiana organizacji ruchu na samym skrzyżowaniu i w jego rejonie zostanie wprowadzona w nocy z 29 na 30 maja. A 27 maja Poznańskie Inwestycje Miejskie postanowiły przetestować proponowane rozwiązania.

W wyniku wprowadzonej zmiany organizacji ruchu zamknięta zostanie ul. Naramowicka na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej.

Po zamknięciu wspomnianych fragmentów ul. Naramowickiej zmienią się trasy autobusów obsługujących ten rejon Poznania. Komunikacja miejska zyska priorytet dzięki powstałej w maju siatce buspasów. Zaplanowana została tak, by sprawny przejazd autobusem był atrakcyjną alternatywą dla samochodów w czasie objazdów.

Buspasy powstały na ulicach: Szelągowskiej, Murawa, Słowiańskiej, Serbskiej oraz nieco dalej – na ul. Stoińskiego i ul. Wiechowicza, by pasażerowie mogli przesiąść się na przystanku Kurpińskiego na Poznański Szybki Tramwaj. Sieć uzupełnia także buspas na ul. ks. Mieszka I (między ul. Słowiańską i ul. Pułaskiego w stronę centrum).

Organizacja ruchu zmieni się również znacząco na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej. W ramach przygotowań jezdnia ul. Lechickiej została poszerzona pomiędzy ul. Murawa a wjazdem na stację paliw, by sprawnie mogły przejeżdżać tędy autobusy. W przeciwieństwie do pozostałych pojazdów, będą mogły skręcić z ul. Lechickiej od strony mostu Lecha w lewo w ul. Murawa, a także w lewo w ul. Naramowicką z wykorzystaniem łącznika przy stacji paliw Lotos.

Testy wykazały przydatność proponowanych rozwiązań – zobaczymy, czy sprawdzą się także w normalnym ruchu ulicznym, już przy wprowadzonych zmianach.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze