Poznań: Tenisiści mają nowy kort. I to jaki!

nowy kort fot. POSiR

Kryty kort ku radości graczy właśnie został otwarty w oddziale POSiR na Ratajach, na osiedlu Piastowskim. – Widzimy rosnące zainteresowanie kortami tenisowymi, dlatego postanowiliśmy wybudować czwarty zadaszony kort – wyjaśnił Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Korty tenisowe istnieją i działają na Ratajach od wielu lat, jednak tenisiści znacznie chętniej pojawiają się tutaj, odkąd w 2017 roku zbudowano kompleks krytych kortów. Teraz doszedł kolejny obiekt.

– Widzimy rosnące zainteresowanie kortami tenisowymi, dlatego postanowiliśmy wybudować czwarty zadaszony kort – mówi dyrektor Miadziołko. – Jego nawierzchnia będzie stanowiła urozmaicenie dla klientów, którzy na Ratajach do tej pory grali wyłącznie na mączce.

Obiekt jest kryty, ale ma rozsuwane ściany, które będą mogły być otwierane latem, co zapewni graczom przewiew i bardziej komfortowe warunki gry. Udało się także zamontować na kortach zewnętrznych automatyczny system nawadniania, co z kolei ułatwi i przyspieszy przygotowanie ich do gry, zwłaszcza w upalne dni.

– Klient pomiędzy setami jednym ruchem ręki będzie mógł nastawić zraszacze na jeden cykl nawadniania, dzięki czemu w kilkadziesiąt sekund poprawią się warunki do gry – mówi Łukasz Miadziołko.

Ośrodek tenisowy POSiR na terenie Oddziału Rataje posiada obecnie 4 korty kryte, 3 zewnętrzne oraz zaplecze złożone z szatni, sanitariatów i kawiarenki. W planach jest także ponowne zamontowanie ścianki tenisowej, która musiała być zdemontowana w związku z budową kortu hard court.