Virtuoso

Poznań: Teatr Muzyczny odkrywa karty: “Virtuoso” na placu Wolności

Mało która prapremiera budzi tyle emocji, co “Virtuoso”, musical poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Nic dziwnego, że kilkaset osób wybrało się dziś na plac Wolności, by posłuchało fragmentów spektaklu. I chociaż trudno po fragmentach wyrokować o całości, to wszystko wskazuje na to, że warto będzie ten musical zobaczyć. I, oczywiście, usłyszeć.

Koncert rozpoczął się od recitalu Piotr Żukowskiego, pianisty Teatru Muzycznego, który zaprezentował kilka utworów Ignacego Jana Paderewskiego, wprowadzając widzów w odpowiedni nastrój. Po nim na scenie pojawili się soliści, przyszli bohaterowie “Virtuoso”.

Tak naprawdę podczas tego koncertu można było przede wszystkim ocenić wykonawców – a ci są zdecydowanie z najwyższej półki: doskonały Janusz Kruciński w roli mistrza, partnerujące mu wspaniałe Oksana Hamerska i Barbara Melzer, niezrównany Radosław Elis i świetny Patryk Kośnicki. W efekcie widzowie usłyszeli kilka utworów wykonanych na naprawdę doskonałym poziomie. Choćby dla wykonawców warto będzie się wybrać na ten spektakl, tu już nie ma wątpliwości.

Niestety, nie dał odpowiedzi na pytanie, co dalej? Jak wygląda całość? Na to, niestety, trzeba będzie poczekać co najmniej do 12 września, czyli do premiery, albo i dłużej – zależy, jak komu uda się dostać bilety – i wtedy ocenić, czy twórcom “Virtuoso” udało się stworzyć dzieło na miarę Andrew Lloyda Webbera, czy też nie.

Można powiedzieć, że dzisiejszy koncert zaostrzył apetyt, ale pozostawił go bez ukojenia. Czy można to uznać za przejaw sadyzmu ze strony dyrekcji Teatru Muzycznego…? Na szczęście do premiery już tylko tydzień.

Scenariusz, muzyka i słowa – Matthew Hardy
Tłumaczenie – Lesław Haliński (libretto), Przemysław Kieliszewski (teksty piosenek)
Współpraca – Brian Kite
Orkiestracja i aranżacje wokalne – Andrew Fox

Premiera: 12 września 2020

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze