Poznań: Teatr Muzyczny jedzie w teren! Nad Wartę

Księga Dżungli, fot. M. Kordula Teatr Muzyczny
Artyści poznańskiego Teatru Muzycznego wystąpią w powiecie poznańskim ze swoimi spektaklami. Władze powiatu zaplanowały także cykl koncertów w gminach położonych nad Wartą.

Wszystko to dzięki powiatowym radnym, którzy podczas sesji jednogłośnie uchwalili przyznanie finansowego wsparcia teatrowi, który cieszy się wyjątkowym uznaniem mieszkańców powiatu. W roku 2021 i 2022 teatr otrzyma po pół miliona złotych, a w roku 2023 – aż milion. Już w ubiegłym roku powiat poznański i miasto podpisały list intencyjny w tej sprawie.

– Dzięki współpracy pomiędzy naszymi samorządami, Teatr Muzyczny będzie pokazywać spektakle i koncerty dla bardzo licznej grupy widzów metropolii poznańskiej, w tym dla mieszkańców powiatu – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Mimo iż obecnie w wyniku pandemii repertuar został przeniesiony do sieci, wsparcie finansowe, jakie planujemy przekazać tej instytucji kultury jest bardzo potrzebne. Dzięki naszej współpracy zyskają nasi mieszkańcy a także artyści, których sytuacja w obecnych czasach jest bardzo trudna.

Warto przypomnieć, że to właśnie dzięki współpracy Teatru Muzycznego i powiatu poznańskiego w grudniu zeszłego roku odbył się – na Facebooku oraz YouTube – wyjątkowy koncert z największymi przebojami musicalowymi „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników ochrony zdrowia”. Był on dedykowany wszystkim tym, którzy walczą z pandemią. Można go nadal bezpłatnie oglądać na Yt i od czasu premiery obejrzało go prawie 400 tysięcy osób. Kto nie zdążył – ma jeszcze szansę do czerwca, bo do tego czasu koncert będzie się znajdował na YT.

PP

Podziel się:

Ostatnio dodane: