Sztafeta Pomocy Ukrainie fot. M. Wiśniewski FB

Poznań: Sztafeta Pomocy Ukrainie biegnie do Warszawy

Wczoraj gościli nad Maltą w Poznaniu – dziś od ósmej rano biegną sztafetą z Witkowa do Warszawy. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na pomoc dla ukraińskich dzieci.

Na pomysł zorganizowania sztafety, która przebiegnie trasę aż do Warszawy, a po drodze będzie zbierać pieniądze na pomoc dla ukraińskich dzieci, wpadła fundacja Młodzi w Uzależnieniu. Ona też zorganizowała bieg.

Biegacze 1 kwietnia przebiegli z Gniezna do Poznania, gdzie nad Maltą powitali ich mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, Paulina Stochniałek, członkini zarządu województwa wielkopolskiego i Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Po zrobieniu okrążenia Malty biegacze ruszyli w stronę Kostrzyna i Witkowa. A 2 kwietnia o 8.00 rano rozpoczęli bieg do Warszawy.

Po drodze chcą zebrać jak najwięcej pieniędzy na pomoc dla ukraińskich dzieci, dlatego biegacze biegną zaopatrzeni w puszki, do których można wrzucać datki na pomoc ukraińskim dzieciom z powiatu gnieźnieńskiego. Chętni mogą wspomagać akcję także na portalu pomagam.pl – akcja nazywa się „Sztafeta Pomocy Dzieciom Ukrainy”.

Bieg zakończy się przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Wszystkie środki będą przekazane w 100% organizacjom, które już teraz pomagają osobom poszkodowanym.