szpital polowy MTP

Poznań: Szpital tymczasowy gotowy!

Zakończył się odbiór techniczny szpitala tymczasowego budowanego na terenie MTP. W pierwszym tygodniu grudnia pojawią się w nim pierwsi pacjenci.

Obecnie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, który będzie sprawował nadzór nad placówką, formuje zespoły medyczne i prowadzi ich szkolenia. Zabezpieczona została już kadra medyczna.
– W najbliższych dniach będziemy w pełni gotowi do kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych pacjentów – mówi dr hab. Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. – Obecnie jesteśmy w okresie niezwykle intensywnych przygotowań, formowania zespołów medycznych oraz szkoleń dotyczących używania sprzętu.

Liczba łóżek w szpitalu tymczasowym będzie zwiększana etapowo. Pierwszy etap otwierający działalność pozwoli na zabezpieczenie 150 łóżek. Uniwersytet Medyczny już zabezpieczył kadrę medyczną, która jest w stanie opiekować się 200 pacjentami. W kolejnych etapach, gdy liczba pacjentów wzrośnie, kadra medyczna może być poszerzona również dzięki rekrutacji prowadzonej przez stronę szpitaltargi.pl, w ramach której zgłosiło się ponad 1200 osób.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk analizuje również sytuację w szpitalach powiatowych, w których mogłoby dojść do zmniejszenia liczby łóżek covidowych, jeśli zostaną spełnione poszczególne warunki.
– Przygotowujemy ewentualny plan zmniejszania liczby łóżek w określonych powiatach, jeśli sytuacja epidemiczna się ustabilizuje, a szpital tymczasowy w kolejnych etapach będzie zwiększał liczbę przyjęć – mówi wojewoda. – Chcemy dać oddech szpitalom powiatowym, ale kluczowa jest sytuacja związana z liczbą zakażeń. To jest warunek, który musi być spełniony.

W pierwszym tygodniu grudnia szpital przyjmie pacjentów.
– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, gotowość szpitala 30 listopada zostanie osiągnięta – podsumowuje wojewoda. – Kolejne dni to ostatnie przygotowania kadry i pierwsi pacjenci. Na terenie targów stanęły już zbiorniki z tlenem medycznym. Szpital oprócz łóżek będzie dysponował także gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, magazynami leków, magazynem medycznym, zapleczem sanitarnym dla pacjentów oraz pomieszczeniami dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze