Poznań: Szczury na Starym Mieście. Interweniowała straż miejska

śmieci archiwum fot. SMMP
Mieszkańcy jednej ze staromiejskich kamienic skarżyli się na obecność szczurów. Okazało się, że powodem są sterty śmieci zalegające na podwórzu. Straż miejska ukarała mandatem administratora i nakazała posprzątanie.

Na podwórzu było dosłownie wszystko: stare meble, sterty liści, opony, a także przepełnione pojemniki na odpady. I to wszystko w centrum centrum Starego Miasta. Mieszkańcy skarżyli się też na szczury, które harcowały po nieruchomości wykorzystując sterty śmieci.

Strażnicy rejonowi ze Starego Miasta ukarali administratora mandatem i nakazali posprzątanie bałaganu, a także przeprowadzenie deratyzacji, by skończył się problem szczurów. Administrator zalecenia wykonał, ale strażnicy i tak zapowiedzieli częste wizyty w budynku i na podwórzu, by nie skończyło się na jednorazowej akcji. Jak przypominają, utrzymanie czystości i porządku w obrębie nieruchomości należy do podstawowych obowiązków zarządcy. Jeśli nie będzie tego pilnował – musi się liczyć z mandatem i częstymi wizytami strażników miejskich.

SMMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: