przedszkole fot. Karolina Adamska

Poznań: Szczepione dzieci łatwiej dostaną się do przedszkola

Radni miejscy zdecydowali się na przegłosowanie uchwały, dzięki której dzieci po szczepieniach będa mogły łatwiej dostać się do przedszkoli.

Kluczowe podczas przyjmowania do przedszkoli na terenie Poznania są punkty. Decyzją radnych miejskich szczepione dzieci będa otrzymywały dodatkowe punkty, a co za tym idzie ich szansa na miejsce w przedszkolu drastycznie wzrośnie.

Za co jeszcze otrzymuje się punkty? 60 można dostać jeżeli do danej placówki chodzi już rodzeństwo dziecka, które chcemy zapisać. Tyle samo punktów będzie można zdobyć za terminowe szczepienie dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. 

30 punktów jest przyznawane jeżeli obydwoje rodziców pracuje. Kolejne 30 przypada rodzicom, którzy odprowadzają swoje podatki w Poznaniu. Jeżeli próbujemy w danym momencie zapisać do tego samego przedszkola rodzeństwo to otrzymamy dodatkowo 15 punktów.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można składać maksymalnie do pięciu placówek. I za odpowiednie wybory również otrzymuje się punkty. Jeżeli placówka do której chcesz zapisać dziecko została wskazana jako pierwszego wyboru to można liczyć na 50 dodatkowych punktów podczas rekrutacji. Drugie na liście przedszkole oznacza 30 punktów. Kolejne na liście dostaje 20 punktów przy podaniu, czwarta placówka 10, a ostatnia z listy zaledwie jeden punkt.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze