Poznań: Święty Marcin jednak będzie z nami 11 listopada!

Co prawda inaczej niż zwykle, ale jednak. Teatr Asocjacja 2006 będzie świętować Dzień św. Marcina w Poznaniu pod hasłem „Św. Marcin – jestem z wami!”.

“Choć 11.11 nie spotkamy się jak zawsze tłumnie na św. Marcinie, chcemy podtrzymać płomień tej pięknej tradycji, która co roku w pokojowym i radosnym korowodzie łączyła tysiące osób” – wyjaśniają aktorzy.

Św. Marcin, jak głosi legenda, jako żołnierz podzielił się własnym płaszczem z napotkanym na drodze, przemarzniętym żebrakiem. Z tego gestu wywodzimy przesłanie na obecny czas, by wspierać się, pomagać i mieć nadzieję na powrót do normalności. Symbolem tej nadziei niech będzie światło lampionów.

Dlatego 11 listopada Święty Marcin przejedzie swoją ulicą wehikułem światła o godzinie 23.00. Także postaci znane z korowodów pojawią się niosąc światło w ten mroczny czas. “Zachęcamy do zrobienia swoich latarkowych lampionów i wystawienia ich w oknach, wierzymy, że za rok przydadzą się we wspólnej paradzie!” – piszą organizatorzy.

Po wieczornych akcjach teatralnych 11.11 na Św. Marcinie fotorelację z wydarzenia będzie można obejrzeć na stronie Teatru Asocjacja 2006: www.a06.pl oraz na profilu teatru na Facebooku.

Asocjacja 2006, el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze