Poznań: Świętowanie mistrzostwa Lecha Poznań. Zmiany w organizacji ruchu!

Mistrzostwo Lecha Poznań, stadion fot. K. Adamska

21 maja o 17.30 rozpocznie się ostatni w tym sezonie mecz Lecha Poznań, po meczu zostaną wręczone medale i puchar za zdobycie mistrzostwa Polski – a później rozpocznie się wielkie świętowanie. W związku z tym będą utrudnienia w ruchu.

Po meczu na murawie odbędzie się ceremonia wręczenia złotych medali, pucharu, a także pożegnanie piłkarzy, którzy kończą swoją przygodę z Lechem. Później wszyscy ruszą na fetę kibiców z piłkarzami, która odbędzie się na placu Marka, na terenie MTP.

O godzinie 21.30 sprzed stadionu ruszy piętrowy „londyński” autobus: na górnym pokładzie będą jechali piłkarze, sztab i władze klubu, a pierwszy przystanek i spotkanie z kibicami planowane jest o 21.35 przy stadionowej lokomotywie. Około godz. 22.00 rozpocznie się przejazd z ul. Bułgarskiej na miejsce fety na MTP przez ul. Grunwaldzką. Autobus ma tam dojechać około 22.30.

Natomiast kibice będą mogli na plac Marka na terenie MTP wejść już wcześniej – będą dla nich otwarte wejścia nr 6 i 7 od strony ulicy Bukowskiej. „Na terenie targów nie będą czynne żadne stoiska gastronomiczne, a pojemność przygotowanej tam strefy jest ograniczona” – informują władze miasta.

Komunikacja miejska

W związku ze spodziewaną dużą frekwencją na meczu komunikacja miejska zostanie wzmocniona przed meczem i po nim. Do przystanku Stadion Miejski dojeżdżać będą dodatkowe tramwaje:

linii nr 1 o: 15:21, 15:37, 15:44 i 16:01 z Franowa,
linii nr 6 o: 15:21, 15:37, 15:45 i 16:01 z Kórnickiej,
linii nr 15 o: 15:28, 15:44, 15:50 i 16:08 z os. Sobieskiego.

Po meczu ruch tramwajowy przy stadionie utrzymany będzie jak najdłużej. Na czas przejścia kibiców i przejazdu piłkarzy od godz. 20.30 nastąpi wycofywanie tramwajów z Grunwaldu oraz zmiany tras autobusów w pobliżu Stadionu Miejskiego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączona może zostać sieć trakcyjna na odcinku od pętli Junikowo do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz od ronda do ul. Roosevelta. Ruch tramwajów od Junikowa ma zostać wznowiony po przejściu kibiców i przejeździe autobusu z piłkarzami, natomiast między rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego a ul. Roosevelta – po zakończeniu fety. Linie jadące przez ul. Grunwaldzką oraz przecinające tę ulicę zmienią swoje trasy, bądź zostaną zawieszone.

Zmiany w organizacji ruchu

W okolicach Stadionu Miejskiego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w godzinach od 13.00 do 22.00.

W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu (do godz. 17.30) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą:

ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej,
ul. Ptasia na odcinku od parkingu „POL-HOL” do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka,
ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.
W etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców, wyłączone z ruchu będą:

dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.
Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej.

Podczas planowanego od godz. 21.30 przejazdu zawodników i przejścia kibiców ze stadionu na teren MTP spodziewane są zamknięcia ruchu na ul. Bułgarskiej w rejonie stadionu oraz w ciągu ul. Grunwaldzkiej od ul. Bułgarskiej do bram nr 6 i 7 na teren MTP od strony ul. Bukowskiej.

Na wniosek policji możliwe są inne dynamiczne zmiany w organizacji ruchu w rejonie stadionu, ul. Grunwaldzkiej i MTP.