Poznań: Świąteczne niespodzianki od Teatru Muzycznego

Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia, fot. M. Kordula Teatr Muzyczny
Z okazji Bożego Narodzenia Teatr Muzyczny przygotował dla swoich widzów niespodzianki. W telewizji będzie można zobaczyć musical „Virtuoso” i Salon Poezji Anny Dymnej. Teatr zaprasza też na specjalny koncert dla służby zdrowia.

„Virtuoso” zostanie pokazany w trzech częściach. Szczegółowy plan emisji wygląda następująco:
TVP POZNAŃ: 26.12 godz. 19:00 / cz. I, 28.12 godz. 19:00 / cz. II, 29.12 godz. 19:00 / cz. III
TVP3: 27.12 godz. 23.05 / cz. I, 3.01.2021 godz. 23.05 / cz. II, 10.01.2021 godz. 23.05 / cz. III
TVP POLONIA: 28.12 godz. 4:45 / cz. I, 29.12 godz. 4:45 / cz. II, 30.12 godz. 4:45 / cz. III
TVP WILNO: 30.12 godz. 13:25 / cz. I, 31.12 godz. 11:55 / cz. II, 31.12 godz. 12:40 / cz. III

Premiera polsko-amerykańskiej produkcji o Ignacym Janie Paderewskim odbyła się na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu 12 września 2020 roku. Twórcy opowiedzą historię o wspaniałym Artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej Ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

W wersji telewizyjnej będzie można zobaczyć: Janusza Krucińskiego, Oksanę Hamerską, Barbarę Melzer, Macieja Zaruskiego, Radosława Elisa, Joannę Rybkę, Włodzimierza Kalembę, Agnieszkę Wawrzyniak, Patryka Kośnickiego, Łukasza Kocura, Seweryna Wieczorka, Przemysława Łukaszewicza, Bartosza Sołtysiaka, Mirosława Kina, Anitę Urban, a także zespół wokalny, i orkiestrę Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Radosława Matei.

Telewizyjna wersja Salonu Poezji Anny Dymnej

Teatr Muzyczny w Poznaniu już od 2013 roku realizuje Salony Poezji Anny Dymnej. Tym razem zaprasza na telewizyjna odsłonę cyklu, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. W programie znalazła się przepiękna, świąteczna poezja takich autorów jak: Czesław Miłosz, Julian Tuwim, ks. Jan Twardowski, Juliusz Słowacki, Marian Hemar czy Matka Teresa z Kalkuty.

Wystąpią aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: Oliwia Nazimek oraz Aleksander Machalica, a towarzyszyć im będzie Łukasz Krzemiński, oboista orkiestry Teatru Muzycznego. Salon Poezji nagrano w studiu TVP3 Poznań, a emisja została zaplanowana na 24 grudnia o godz. 17.40 (część I) oraz 25 grudnia o godz. 10.05 (część II). Później dostępny będzie na stronie www.poznan.tvp.pl.

Koncert dla pracowników służby zdrowia

29 grudnia o godz. 12.00 na FB oraz kanale YouTube Teatru Muzycznego w Poznaniu odbędzie się premiera wyjątkowego koncertu z największymi przebojami musicalowymi pt. „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”. Wydarzenie to dedykowane jest medykom, którzy już od prawie roku każdego dnia stawiają czoła pandemii oraz walczą o zdrowie i życie każdego z nas.

W repertuarze znajdą się takie utwory, jak „Magic to do” z musicalu „Pippin”, „Miłość szerzyć czas” z kultowej „Zakonnicy w przebraniu” czy „Chcę bohatera” z „Footloose”. Zróżnicowany repertuar nie tylko zapewni chwilę oderwania od rzeczywistości dzięki świetnej zabawie przy najbardziej znanych, musicalowych hitach, ale przede wszystkim będzie skierowanym w stronę medyków podziękowaniem za ich codzienny trud.

Wszystkie utwory wykonane zostaną przez solistów, zespół taneczny i orkiestrę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Oprócz znakomitych głosów i fantastycznej choreografii, nagranie wzbogacą ujęcia najbardziej znanych miejsc powiatu poznańskiego. Motywem przewodnim koncertu będzie utwór „Bądźmy razem”, który od czasu swojej premiery w czerwcu tego roku, stale towarzyszy nam w oczekiwaniu na powrót do normalności. Ta niezwykła kompozycja daje siłę i motywację do tego, by przetrwać ten trudny czas i zrobić to razem.

Wydarzenie dostępne będzie na kanale YouTube za darmo przez pół roku.

Teatr Muzyczny

Podziel się:

Ostatnio dodane: