Poznań: Strzeszyn zaprasza na Noc Bibliotek!

fot. Sławek Wąchała
Czy Strzeszyn potrzebuje biblioteki? Czy na Strzeszynie jest dobry klimat na czytanie? A może czas bibliotek i książek już przeminął? O tym i o innych sprawach ważnych dla osiedla będzie można porozmawiać 10 października na Strzeszynie podczas Nocy Bibliotek!

Noc Bibliotek to inicjatywa ogólnopolska organizowana w tym roku pod hasłem „Klimat na czytanie”. Strzeszyńskie atrakcje rozpoczną się już o 10.00 rano grą miejską “Poszukiwacze skarbów Strzeszyna”. Start nastąpi przy Mobilnym Instytucie Kultury przy ul. Owidiusza od 10:00 (każda drużyna zostanie poinformowana wcześniej o dokładnej godzinie rozpoczęcia – decyduje kolejność zgłoszeń, grupy wypuszczane są przez organizatorów na grę co 10 min). Poszukiwacze skarbów będą mieli do wyboru dwie trasy: rowerową dużą pętlę ok 8 km (z możliwością wydłużenia), czas trwania ok 1,5-2h oraz małą pętlę, spacer 1-1,5h (pieszo).
Prowadzenie: Pracownia edukacyjna Samo-dzielni (obowiązują zapisy na stronie)

Gdy dzielni zawodnicy będą szukać skarbów, wszyscy pozostali będą mogli w Mobilnym Domu Kultury przy placu zabaw na ul. Owidiusza wziąć udział w bookcrosingu, mapowaniu Strzeszyna i rozmowach o Strzeszynie. Na miejscu będzie działał punkt informacyjny o inicjatywach i konkursach realizowanych przez CIL Strzeszyn, więc tematów do rozmów na pewno nie zabraknie.

Będą też warsztaty dla dzieci i dla dorosłych (uwaga! obowiązują zapisy):

od 11.00 -13.00 Myślenie wizualne dla rodziców czyli jak wesprzeć swoje dzieci w nauce i dobrze się przy tym bawić (Prowadząca: Magdalena Krawiec, Szkółka Językowa Angielskie Zacisze, Barczewska 3)

o 13.00 i o 15.30 “Czasem słońce, czasem deszcz” opowieści i bajki o radości, smutku i miłości. Do posłuchania w każdą pogodę. Czy to słońce czy to deszcz (Prowadząca: Xenia Starzyńska, o 13.00 plac zabaw ul. Jezioranska, o 15.30 plac zabaw przy ul. Owidiusza)

o 15.30 „Książki dla rodzica, spotkanie rodziców z psychologiem” (Prowadząca: Agata Ryniecka, psycholog, Mobilny Instytut Kultury przy ul. Owidiusza (w razie deszczu w sali/ online – w zależności od ilości zgłoszeń)

o 16.00 – 17.00 i 17.15- 18.15 O książkach, cytatach i rysunkach inaczej – recyklingowe warsztaty z cytatami (Prowadząca: Anika Kotrys, Warsztatownia Artystyczna, ul. Wergiliusza 45 a/a)

o 18.15 Spotkanie autorskie z Lilią Ładą, autorką książki „Zabójstwo z urzędu” o przygodach podkomisarza Młotkowskiego. W trakcie spotkania będzie też okazja do kupienia książki z dedykacją. (Prowadzenie spotkania: Katarzyna Zalewska, Multigo, ul. Wergiliusza 45).

Podziel się:

Ostatnio dodane: