policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Strzały na osiedlu Lecha. Policja zatrzymała podejrzanych

– Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby w związku ze zranieniem 8-letniej dziewczynki na boisku szkolnym – poinformowała Komenda Miejska Policja w Poznaniu. Chodzi o zranienie metalową kulką, do którego doszło 6 maja na osiedlu Lecha.

Przypomnijmy: podczas pobytu na boisku szkoły na osiedlu Lecha jedna z uczennic poczuła ból w klatce piersiowej. Okazało się, że została uderzona metalową kulką, która najwyraźniej została wystrzelona z jakiegoś urządzenia. Więcej kulek znaleziono później na szkolnym boisku.

Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie i jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymała trzech podejrzanych: dwóch mężczyzn w wieku 40 i 20 lat oraz 17-latek zostali zatrzymani wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na Os. Lecha w Poznaniu.

„Wszyscy wcześniej byli już notowani za szereg różnych przestępstw” – informują policjanci. – „Ponadto policjanci znaleźli w mieszkaniu kilka sztuk broni, naboje gazowe i ponad 400 gramów różnych narkotyków. Cała trójka obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Ponadto okazało się, że zatrzymany 20-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy za wcześniejsze przestępstwa”.

Śledczy ustalili również, że sprawcy strzelali z broni gazowej i nie był to pierwszy raz, więc mogli już wcześniej zranić kogoś w podobny sposób. Dlatego apelują do mieszkańców, którzy zostali ostatnio zranieni lub uderzeni i znaleźli metalowe kulki, by skontaktowali się z policją.

Obecnie trwają kolejne przeszukania, ekspertyzy i przesłuchania świadków. Po ich zakończeniu i zebraniu dowodów sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu. Policja zapowiada, że będzie wnioskować o areszt dla podejrzanych.