Poznań: Strażnicy znów usuwali samochody zastawiające torowisko

plac Wielkopolski, parkowanie fot. SMMP
Była akcja „Parkuj metr od torowiska”, niezliczone artykuły w mediach, by nie zastawiać drogi tramwajom – i mandaty dla kierowców. Nadal jednak nie brakuje takich, którzy zaparkują wprost na torach mimo zakazu i uważają, że wszystko jest w porządku.

„Kierowcy nie stosują się do znaków zakazujących zatrzymywanie się, a nawet przesuwają pachołki blokujące parkowanie przy torowisku! Taśmy ostrzegawcze wyłączające miejsca z parkowania zostały zerwane!” – taką informację przekazali strażnikom miejskim pracownicy Nadzoru Ruchu MPK 3 lipca.

Przypomnijmy, że z powodu realizacji „Projektu Centrum”, który wyłączył trasę tramwajową przez część Świętego Marcina i 27 Grudnia, tramwaje kursują zmienionymi trasami, także na placu Wielkopolskim. I korzystają przy tym z dodatkowego torowiska, które sie tam znajduje, właśnie w tym celu. I to torowisko zastawiają kierowcy nie bacząc na oznakowanie.

Reakcja była natychmiastowa. Strażnicy Referatu Stare Miasto dopilnowali, żeby wszystkie samochody zaparkowane w miejscach objętych zakazem zatrzymywania się z tabliczką o odholowaniu zostały usunięte na parking strzeżony.

– Kierowcy, którzy zignorowali podstawowe przepisy drogowe ponieśli koszty w wysokości blisko 700 zł (520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także 100 zł mandatu karnego wystawionego przez straż miejską) – wylicza Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Zatem czy warto było? Niezmiennie apelujemy: uważaj jak i gdzie parkujesz!

SMMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: