Poznań: Strażnicy miejscy przypominają o bezpieczeństwie w czasie upałów

strażniczki na patrolu fot. SMMP
Zakryta głowa, butelka wody i korzystanie tylko ze strzeżonych kąpielisk. Strażnicy miejscy przypominają o zasadach bezpieczeństwa w przededniu ekstremalnych upałów. Zwłaszcza nad wodą.

Gdy jest gorąco, szukamy wytchnienia nad wodą i na wodzie, uprawiając sporty wodne. Dlatego strażniczki miejskie z zespołu profilaktyki w przededniu upałów, jakie mają napłynąć nad Wielkopolskę, przypominały o czujności podczas wypoczynku nad wodą.

Akcja nosi nazwę „Bezpieczna woda”, a pierwsze patrole odbyły się nad Rusałką. Jej podstawowym celem jest przypominanie o bezpiecznych zachowaniach wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną. O bezpieczeństwo na miejskich kąpieliskach zadbają ratownicy – ale problem w tym, że wiele osób wybiera do kąpieli miejsca niestrzeżone, a tam nie tylko łatwiej o wypadek, ale też trudniej o pomoc.
„Najgorsze, co można zrobić, to przecenić własne umiejętności podczas kąpieli – wtedy o tragedię nietrudno” – ostrzegają strażnicy.

Strażniczki przypominały także o tym, że w czasie upału lepiej unikać wychodzenia z domu, jednak jeśli już musimy wyjść, to miejmy osłoniętą głowę i butelkę wody ze sobą, żeby się nie odwodnić, a idąc trzymajmy się zacienionych miejsc. Najmłodszym rozdawały opaski „niezgubki” oraz przypinki z hasłem „kąpię się w miejscach strzeżonych”.

W najbliższym czasie funkcjonariuszki będzie można spotkać także nad Maltą i kąpieliskiem Strzeszynek, gdzie także będą przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

SMMP

Podziel się: