kontrola maseczek fot. SMMP

Poznań: Strażnicy miejscy kontrolują zakrywanie ust i nosa

Zasłanianie nosa i ust w środkach transportu publicznego to obowiązek każdego pasażera. Straż miejska prowadzi kontrole noszenia maseczek w autobusach i tramwajach.

W sobotę Poznań został objęty czerwoną strefą, w związku z tym strażnicy miejscy sprawdzają, czy pasażerowie w autobusach i tramwajach przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa.

– Ci którzy maseczki nie mają, otrzymują ją od patrolu i są proszeni o jej nałożenie – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Strażnicy zgodnie twierdzą, że bardzo rzadko zdarza się, by ktoś jechał bez maseczki.

Ale zdarza się, że maseczki wiszą na brodzie, zasłaniają tylko usta albo zwisają z jednego ucha – i dopiero na widok strażników maseczki są zakładane w prawidłowy sposób…

Strażnicy miejscy apelują, żeby nosić maseczki i dbać o siebie oraz innych. Przypomnijmy, że od wczoraj po ulicach Poznania jeździ pełen skład, czyli 178 tramwajów i 248 autobusów, a więc wszystkie możliwe pojazdy. Jeśli więc któryś z pojazdów będzie musiał być wycofany z trasy do dezynfekcji, bo jechał nim ktoś, kto mógł się okazać zakażony, a nie przestrzegał zasad – nie będzie go czym zastąpić.

SMMP, el

5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze