Poznań: Strażacy z Głuszyny proszą o pomoc!

Z ogromnym poświęceniem pomagają szpitalom, organizują zbiórki i odkażają przystanki. Teraz jednak sami potrzebują pomocy, a konkretnie ozonatora i szafy do suszenia ubrań. Pomóżmy strażakom z Głuszyny!

Strażacy od ponad dwóch tygodniu wspierają służby medyczne w walce z koronawirusem. Zaczęło się od organizowania zbiórek potrzebnych produktów żywnościowych oraz medycznych do poznańskich szpitali – na bieżąco dostarczamy zebrane, potrzebne produkty do placówek medycznych. Teraz wspierają jeszcze osoby poddane kwarantannie i odkażają poznańskie przystanki.

Jednak przy wszystkich tych działaniach także oni potrzebują pomocy – by ich praca nie była zagrożeniem dla nich samych i by po każdej akcji mogli bez obaw wracać do swoich rodzin – a następnego dnia pomagać znowu. W tym celu jednostce potrzebna jest szafa do suszenia ubrań i ozonator. Koszt kupna szafy to 5300 zł brutto, natomiast ozonatora – 1499 zł.

„Po każdych działaniach pierzemy ubrania w których ratownicy biorą udział a bez żadnych wątpliwości istnieje ryzyko ekspozycji na szkodliwe warunki” – wyjaśniają strażacy. – „Ubranie specjalne w obecnych warunkach atmosferycznych schnie kilkanaście godzin, tym samym eliminując z działań codziennie kilka osób. Pomocna w tym przypadku będzie profesjonalna szafa do suszenia ubrań, dzięki czemu ubranie po 2-3 godzinach będzie nie tylko suche, ale z uwagi na temperaturę suszenia, tj. 60 stopni C, pozbawione wszelkich szkodliwych czynników”.

Temu samemu celowi ma służyć ozonator, który również chcą kupić strażacy, a dzięki któremu mogliby regularnie dezynfekować sprzęt i samochód używane podczas akcji.
„Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych” – wyjaśniają. „Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnym utleniającym gazem”.

Ozonator służyłby nie tylko jednostce w Głuszynie -w razie potrzeby mógłby być też udostępniany innym jednostkom OSP, które prowadzą działania w czasie pandemii.

„Na tyle, ile możemy, pomagamy szpitalom, ale teraz sami zwracamy się z prośba o pomoc – apelują strażacy z Głuszyny. – „Kto nie może wpłacić, zawsze może udostępnić”.

Pomoc strażakom z Głuszyny można na portalu zrzutka.pl. Na razie z 7 tys,. zł, o które proszą, jest około 1800 zł.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: