wraki 2 fot. SMMP

Poznań: Straż miejska nadal walczy z wrakami

Od początku 2020 roku do końca czerwca z ulic Poznania zniknęło 477 nieużywanych samochodów. Dzięki pracy strażników 337 z nich usunęli sami właściciele.

Auta pozostawione przez właścicieli nie tylko zajmują cenne miejsca parkingowe i szpecą, ale przede wszystkim mogą stwarzać zagrożenie. Od początku 2020 roku strażnicy usunęli już 477 takich pojazdów. Najwięcej – bo aż 175 z terenów Grunwaldu. 103 wraki zniknęły z Nowego Miasta, niewiele mniej, bo 91 – z Winograd i Piątkowa. 73 samochody zostały usunięte z Jeżyc, 29 z Wildy i 6 z Nowego Miasta.

Jeszcze kilka lat temu rocznie strażnicy doprowadzali do usunięcia ok. 500 nieużywanych samochodów. Przełom nastąpił w 2016 roku, kiedy to z ulic zaczęło znikać coraz więcej aut.

Zgodnie z przepisami wrakiem jest samochód lub motocykl pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Niestety prawo nie precyzuje, na co ma zwrócić uwagę osoba kwalifikująca pojazd jako wrak. Dlatego strażnicy opierają się wyłącznie na ocenie wyglądu zewnętrznego pojazdu i każdy przypadek rozważany jest indywidualnie.Przepisy związane z usuwaniem wraków mają zastosowanie tylko w obrębie dróg publicznych oraz tych dróg osiedlowych, które objęte są strefą zamieszkania bądź strefą ruchu.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze