janusz Korwin Mikke

Poznań: Stowarzyszenie “Otwarte ramiona” chce ukarania Janusza Korwina-Mikke

Chodzi o słynną już wypowiedź kontrowersyjnego posła komentującego wyrok sądu w sprawie gwałtu 14-latki przez 26-letniego kuzyna. Stowarzyszenie wystosowało w tej sprawie pismo do Moniki Falej, Przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej.

Przypomnijmy: “Gazeta Wrocławska” opisała historię gwałtu na 14-letniej dziewczynce dokonanej przez 26-letniego kuzyna. Sąd uznał, że gwałtu nie było, ponieważ dziewczyna… nie krzyczała. Sąd nie miał wątpliwości, że samo zdarzenie miało miejsce i że – biorąc pod uwagę wiek dziewczyny – był to akt pedofilii. Ale nie gwałt. Dlatego Sąd Apelacyjny karę trzech lat więzienia dla sprawcy zasądzoną przez Sąd Okręgowy zamienił na rok więzienia w zawieszeniu.

Sprawa wywołała powszechne oburzenie organizacji praw kobiet i obrońców praw człowieka, a profesjonalizm sędziego, który wyrok wydał, został poddany w wątpliwość – mówiąc delikatnie. Jednak poseł Janusz Korwin-Mikke był innego zdania, czemu dał wyraz komentując wypowiedź Andrzeja Gajcego, dziennikarza Onetu, na ten temat. I to właśnie wypowiedź polityka Konfederacji tak oburzyła stowarzyszenie, że postanowiło zażądać jego ukarania przez Komisję Etyki Poselskiej.

Oto treść pisma:

“Szanowna Pani Przewodnicząca,
Z oburzeniem przeczytałem dziś w serwisie społecznościowym Twitter wpis Posła na Sejm RP, Janusza Korwina-Mikke dotyczący gwałtu na młodej dziewczynie o następującej treści: „P.Gajcy zwariował. To kryterium działa od 6000 lat!! Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę – od dziewczyny, która owszem, chętnie…. ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty? To jakiś ruch WPM – White Pussy Matters; możliwość dowolnych oskarżeń”.

Jest to niebywałe, że Poseł na Sejm RP w taki sposób odnosi się w przestrzeni publicznej do zbrodni gwałtu.

W związku z powyższym, wnoszę o ukaranie Posła na Sejm RP Janusza Korwina-Mikke karą nagany, bowiem dokonany wpis de facto usprawiedliwia popełnianie tak niewyobrażalnej zbrodni.

Otwarte Ramiona, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze