Poznań: Środki dezynfekcyjne od rządu dla przedszkoli i żłobków dotrą w poniedziałek

3510 litrów płynu dezynfekującego otrzyma miasto dla miejskich przedszkoli i żłobków od rządu. Płyn ma dotrzeć 4 maja. “Wychodzi jakieś 6,5 litra na oddział. Zapewne wystarczy na dzień lub dwa” – komentuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W podobnej sytuacji są też inne samorządy. Gdańsk, jak wczoraj poinformowała prezydent Aleksandra Dulkiewicz, dostanie 5200 l płynu do dezynfekcji dla gdańskich przeszkoli i żłobków. Każda placówka dostanie więc 13,75 litra, co wystarczy na jeden dzień dezynfekcji, jak wyliczyła prezydent Dulkiewicz.

Ale jak się okazało, Gdańsk wcale jeszcze nie ma tak źle. Poznań dostanie mniej, bo 3510 litrów. Zapewne dlatego, że poznaniacy słyną z oszczędności…

“Dziękuję Panu Premierowi za 3510 litrów płynu dezynfekującego dla miejskich przedszkoli i żłobków w Poznaniu, które mamy otrzymać w poniedziałek” – napisał na swoim profilu na FB Mariusz Wiśniewski, który odpowiada za oświatę. – “Wychodzi jakieś 6,5 litra na oddział. Zapewne wystarczy na dzień lub dwa. Miesięcznie będziemy potrzebować około 38 610 litrów – cena za litr na Orlenie – 15 zł, czyli lekką ręką 579 000 zł. O środkach ochrony osobistej nie wspomnę. Nie wiem czy się śmiać czy płakać…”

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze