Fort 4a fot Porozumienie dla Twierdzy Poznań.

Poznań: Sprzątanie Fortu 4a. Wszyscy chętni mile widziani!

Porozumienie dla Twierdzy Poznań tradycyjnie, jak co roku, organizuje akcję “Wiosenne porządki”. Tym razem sprzątany będzie teren wokół Fortu 4a, a akcja rozpoczyna się dziś o godzinie 11.00.

Chętni spotykają się przed bramą główną Fortu 4a – dojście od ulicy Lechickiej przy tablicy Poznańskiego Szlaku Fortecznego.

Plan akcji:
11:00 – rozpoczęcie akcji.
15:00 – zakończenie zbierania śmieci.
15:10 – zwiedzanie podziemi fortu z przewodnikiem
16:00 – koniec akcji.

Organizatorzy przypominają chętnych o środkach bezpieczeństwa ze względu na pandemię, czyli zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego. Sprzątanie odbywa się indywidualnie lub w gronie członków rodziny, z którymi przebywamy na co dzień.

Podczas zbierania odpadów należy nosić rękawice. Organizatorzy zapewniają jednorazowe rękawice winylowe do użytku w ramach akcji i przygotowań, jednak zachęcają też do przyniesienia własnych, grubszych rękawic dostępnych w sklepach budowlanych i ogrodniczych,

“Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dbałość o porządek na terenie poznańskich fortyfikacji, do udziału w sprzątaniu terenu wokół Fortu 4a – który jest jednym z ciekawszych obiektów Twierdzy Poznań” – apelują organizatorzy.

Akcja wspierana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania i odbywa się z dużym wsparciem ZM GOAP, który zabezpiecza odbiór śmieci.

4 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze