Poznań: Sprzątanie Fortu 4a. Wszyscy chętni mile widziani!

Fort 4a fot Porozumienie dla Twierdzy Poznań.
Porozumienie dla Twierdzy Poznań tradycyjnie, jak co roku, organizuje akcję „Wiosenne porządki”. Tym razem sprzątany będzie teren wokół Fortu 4a, a akcja rozpoczyna się dziś o godzinie 11.00.

Chętni spotykają się przed bramą główną Fortu 4a – dojście od ulicy Lechickiej przy tablicy Poznańskiego Szlaku Fortecznego.

Plan akcji:
11:00 – rozpoczęcie akcji.
15:00 – zakończenie zbierania śmieci.
15:10 – zwiedzanie podziemi fortu z przewodnikiem
16:00 – koniec akcji.

Organizatorzy przypominają chętnych o środkach bezpieczeństwa ze względu na pandemię, czyli zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego. Sprzątanie odbywa się indywidualnie lub w gronie członków rodziny, z którymi przebywamy na co dzień.

Podczas zbierania odpadów należy nosić rękawice. Organizatorzy zapewniają jednorazowe rękawice winylowe do użytku w ramach akcji i przygotowań, jednak zachęcają też do przyniesienia własnych, grubszych rękawic dostępnych w sklepach budowlanych i ogrodniczych,

„Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dbałość o porządek na terenie poznańskich fortyfikacji, do udziału w sprzątaniu terenu wokół Fortu 4a – który jest jednym z ciekawszych obiektów Twierdzy Poznań” – apelują organizatorzy.

Akcja wspierana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania i odbywa się z dużym wsparciem ZM GOAP, który zabezpiecza odbiór śmieci.

Podziel się: