Rusałka plaża

Poznań: Sprawcy pobicia nad Rusałką zatrzymani!

Kryminalni z jeżyckiego Komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu zaatakowali 24-latka, nazywając go “pedałem” i “ciotą”, a także okradając.

Pobity zgłosił napaść, kradzież i pobicie 13 sierpnia w Komisariacie Policji Poznań – Jeżyce. Samo zdarzenie miało miejsce dwa dni wcześniej, po południu, na Dzikiej Plaży nad Rusałką. Gdy leżał na plaży, napadło go i okradło dwóch mężczyzn, wyzywając od “ciot” i “pedałów”.

Napadnięty był tak zdenerwowany, że nie był w stanie podać dokładnego opisu obu sprawców. W ich znalezienie włączyli się więc policjanci operacyjni z jeżyckiego komisariatu i to oni wytypowali pierwszego sprawcę. Kiedy przypuszczenia mundurowych się potwierdziły, policjanci pojechali w rejon Garbar, gdzie 8 października zatrzymali podejrzewanego.

Na podstawie zebranego materiału śledczy ustalili, że jeden z mężczyzn zaatakował pokrzywdzonego, a następnie razem ze wspólnikiem zabrali mu rzeczy osobiste. Jak się okazało, zatrzymany 33-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży i uszkodzenia ciała.

W międzyczasie kryminalni szukali drugiego mężczyzny i to również zakończyło się sukcesem. Policjanci operacyjni ustalili miejsce, w którym napastnik mógł się ukrywać – w rejonie Górnej Wildy – i rozpoczęli obserwację. 29 października ich cierpliwość została nagrodzona: rozpoznali na ulicy i zatrzymali drugiego sprawcę. 34-latek usłyszał zarzut kradzieży telefonu komórkowego, a w związku z tym, że był poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa – został doprowadzony przez policjantów od razu do aresztu śledczego.

Teraz sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

KMP Poznań, el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze