Poznań: Sprawca strzelaniny na Śródce wybudzony ze śpiączki

szpital Szwajcarska fot. UMP

Jak poinformowała Zuzanna Pankros, rzeczniczka prasowa szpitala Miejskiego im. Strusia, mężczyzna, który strzelał do policjantów na Śródce w nocy z 8 na 9 maja, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

Przypomnijmy, że do strzelaniny doszło około 23.00 na rondzie Śródka. Policyjny patrol został tam wysłany na interwencję – mężczyzna zaczepiał tam kobiety. Gdy policjanci chcieli go wylegitymować, mężczyzna wyciągnął broń i zaczął strzelać. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem: jeden z nich został ranny w nadgarstek i brzuch, został przewieziony do szpitala, a drugi ma uszkodzony obojczyk i poparzoną twarz – te obrażenia na szczęście nie wymagały leczenia szpitalnego.

Najciężej ranny został napastnik, 32-letni mieszkaniec Poznania – jego rany ręki i nogi były tak poważne, że mężczyznę trzeba było wprowadzić w stan śpiączki farmakologicznej. Właśnie został z niej wybudzony i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, został przeniesiony na oddział chirurgii.

Jednak jak informuje policja, jeszcze nie można go przesłuchać, ponieważ jego stan zdrowia na to nie pozwala. Zostanie przesłuchany, gdy tylko będzie to możliwe.

Podziel się:

Ostatnio dodane: