Estkowskiego fot. ZDM

Poznań: Sprawa drzew z Estkowskiego trafi do sądu

Poinformował o tym Zarząd Dróg Miejskich. Chodzi o nielegalne przycięcie czterech drzew przy ścianie budynku przy Piaskowej, by nie zasłaniały wiszącej tam reklamy.

Przycięcie drzew miało miejsce w kwietniu tego roku, o czym informował radny Tomasz Dworek z Rady Osiedla Stare Miasto. Sprawą zajęła się policja oraz ZDM, ponieważ to on zarządza tym fragmentem terenu. Już pod koniec kwietnia policja poinformowała, że wniosek ZDM o ukaranie sprawców został skierowany do Sądu Rejonowego w Poznaniu.
“Mamy nadzieję, że zostaną przykładnie ukarani” – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Taką nadzieję ma też radny Tomasz Dworek, który jako pierwszy zaalarmował o nielegalnym przycinaniu drzew jeszcze w styczniu. Zwraca też uwagę, że teraz, wiosną, jeszcze lepiej widać, jaką szkodę spowodowała przycinka drzew – wystarczy je porównać z drzewami rosnącymi po prawej stronie, bo wszystkie zostały posadzone w jednym czasie i powinny być podobnych rozmiarów.

ZDM apeluje, by w przypadku zauważenia takiego przycinania drzew jak najszybciej zgłaszać ten fakt do straży miejskiej tel. 986 lub mailowo powiadamiać Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu pod adresem zdm@zdm.poznan.pl. Dobrze jest zrobić też zdjęcia sprawcom, najlepiej z numerami rejestracyjnymi samochodów lub nazwą firmy: wszystkim, co pozwoli zidentyfikować osoby dokonujące zniszczeń. A szybka reakcja może pomóc w ujęciu sprawców na gorącym uczynku.

 

5 3 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze