Poznań: Społecznik apeluje do posła Sterczewskiego. „Franku, oddaj mandat”

Franciszek Sterczewski fot. L. Łada

„Chcesz, aby Franek Sterczewski oddał mandat? Podpisz petycję!” – zaapelował społecznik Marcin Staniewski. Jego petycję w tej sprawie można znaleźć na stronie Petycje Online.

„Każdy ma prawo popełnić błąd, aczkolwiek nie wiem, czy wsiadanie pod wpływem alkoholu jako kierowca do jakiegokolwiek pojazdu można nazwać błędem” – napisał społecznik w petycji. – „Zwłaszcza, kiedy kierowca jest wiceprzewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. To brak wyobraźni, skrajna nieodpowiedzialność. Zasłanianie się immunitetem podczas próby badania trzeźwości jest z kolei żenujące. 5 tysięcy dla fundacji zajmującej się pomocą ofiar wypadków? Ciekawe, czy to kwota z podwyżek, które dostał w sejmie”.

Społecznik zwraca uwagę, że być może nikt by się aż tak bardzo nie przejął tym wydarzeniem, gdyby nie to, że Franek Sterczewski miał być głosem młodego pokolenia i miał zmieniać Polskę, był nadzieją na nową, lepszą jakość polskiej polityki.

„W jeden wieczór przekreślił wszystko pokazując przy tym pełną ignorancję do WŁASNYCH przekonań i wartości” – podsumowuje Sterczewski. – „Franku, oddaj mandat. Chcesz, aby Franek Sterczewski oddał mandat? Podpisz petycję!”.

Przypomnijmy, że policjanci zatrzymali posła w nocy jadącego na rowerze bez świateł. Podejrzliwość funkcjonariuszy wzbudził fakt, że poseł jechał rowerem całą szerokością jezdni, w dodatku rower nie miał obowiązkowych świateł. Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od posła zapach alkoholu. Sterczewski jednak nie zgodził się na przebadanie alkomatem zasłaniając się immunitetem poselskim, ale po krótkiej dyskusji z policjantami przypiął rower w bezpiecznym miejscu i w dalszą drogę udał się piechotą.

Sprawa stała się głośna w całym kraju. Skomentował ja między innymi Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Podziel się: