Wydawanie świątecznych posiłków i prezentów dla osób potrzebujących przygotowanych przez Caritas i Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Śniadanie wielkanocne od Caritas. Na wynos

Z powodu pandemii nie będzie siedzenia przy wspólnym, wielkanocnym stole i dzielenia się jajkiem – będzie za to śniadanie na wynos. Dla samotnych i potrzebujących poznaniaków Caritas przygotowała 900 paczek ze śniadaniem wielkanocnym.

To drugie święta wielkanocne w czasie pandemii, podczas których Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich będzie wyglądało zupełnie inaczej. Wszyscy spotkają się jak zawsze o godzinie 10.00 w jadłodajni przy ulicy Łąkowej, ale nie będzie wspólnego stołu i dzielenia się jajkiem. Przybyli dostaną śniadanie “na wynos”: w paczkach będą słoiki z żurkiem, jajka, majonez do sałatek, wędliny, w tym biała kiełbasa, i słodycze. Śniadanie będzie oczywiście wydawane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Z powodu pandemii nie będzie też odprawiona msza święta, zostanie jedynie odczytany fragment Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa. Będą jej mogli wysłuchać wszyscy, którzy będą czekali na świąteczne przysmaki. Wszystkie paczki zostaną też poświęcone.

 

4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze