pomnik Bohdana Smolenia fot. mat. pras.

Poznań: Smoleń wiecznie żywy. Zbieramy na pomnik!

Potrzeba 25 tysięcy złotych, by w stolicy Wielkopolski stanął pomnik Bohdana Smolenia. Trwa zbiórka na ten cel i każdy może się dołożyć.

Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu.
“Celem akcji jest zebranie funduszy na wzniesienie w Poznaniu pomnika upamiętniającego Bohdana Smolenia – słynnego artysty satyryka i kabareciarza, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy wielkopolskiej kultury” – czytamy w informacji o akcji.

Stowarzyszenie wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu zorganizowało konkurs na projekt pomnika, który wygrał Piotr Socha. Rada Miasta Poznania wyraziła zgodę na pomnik i zaakceptowała projekt. Jest lokalizacja – na skwerze u zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej. Artyści przystąpili do prac nad serią koncertów i występów kabaretowych, dzięki którym zebrano by pieniądze na pomnik.

Ale przyszła pandemia i wszystkie koncerty oraz występy zostały odwołane, więc nie odbyły się zbiórki pieniędzy, które miały im towarzyszyć. Nie ma też dochodów z biletów, które wsparłyby budowę pomnika.

Dlatego Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu zaprasza do udziału w publicznej zbiórce „Smoleń wiecznie żywy” na portalu zrzutka.pl. Zebrano już 20 774 zł z potrzebnych 25 000 zł.

4 2 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze