wersja wyglądu mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą fot. policja

Poznań: Śledztwo w sprawie kobiety zabitej nad Wartą trwa. Policjanci proszą o pomoc

Dwa lata temu nad Wartą znaleziono zwłoki 75-letniej kobiety. Nie znaleziono sprawcy, policja dysponuje tylko wizerunkiem podejrzanego z monitoringu. Ale nadal bada tę sprawę i szuka winnego zabójstwa.

Ciało 75-letniej pani Jadwigi znaleziono nad Wartą w zaroślach we wrześniu 2018 roku. Została uduszona. Sprawą tego zabójstwa zajmują się policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Dotąd nie udało im się wykryć sprawcy, a wszystkie ślady wiodły donikąd.

Na samym początku śledztwa zabezpieczyli nagrania z monitoringu ukazujące ofiarę w dniu jej śmierci w towarzystwie jakiegoś mężczyzny. Nie udało się zidentyfikować, nie zgłosił się nikt, kto by go znał lub widział go z denatką. Ale na podstawie tych nagrań specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu stworzyli wersję wyglądu mężczyzny. A policjanci zaczęli go szukać.

To była mrówcza praca – na podstawie zgłoszeń mieszkańców wytypowano trzydziestu mężczyzn z całej Polski, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Jedna z hipotez zakładała też, że sprawcą zabójstwa był ktoś, kto nie mieszka w Poznaniu, a zaraz po zabójstwie wyjechał z miasta, dlatego nikt go nie rozpoznał. Jednak po przesłuchaniu wszystkich wytypowanych osób i przeprowadzeniu badań kryminalistycznych okazało się, że żadna z nich nie miała związku ze zbrodnią.

Później pojawił się wątek obcokrajowców, którzy w tym czasie przebywali w Poznaniu i wyjechali akurat tuż po zabójstwie. Funkcjonariusze sprawdzają obecnie ich alibi i ponownie zwracają się do poznaniaków z prośba o pomoc. Jeśli ktoś ma jakieś informacje związane z tym wydarzeniem lub mogące naprowadzić na trop sprawcy – proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Poznaniu pod specjalnym numerem telefonu – 519 064 684 lub z jakąkolwiek komenda policji w kraju.

KMP Poznań

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze