pochmurne niebo wiatr burza

Poznań: Silny wiatr w całej Wielkopolsce! Jest ostrzeżenie IMiGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega dziś przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do 23 lutego, do godziny 3.00.

Wiatr uderzy w całej zachodniej i częściowo środkowej Polsce. Będzie wiał z zachodu i południowego zachodu z prędkością 30-40 km na godzinę, w porywach do 80 km w Poznaniu, a nawet do 100 w południowej części regionu. Możliwe są burze wiatrowe. Możliwość wystąpienia zjawiska – 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze