nadajnik sieci fot. Kelvimax pixabay

Poznań: Sieć 5G już jest

Działa w Poznaniu od wczoraj dzięki Plusowi, który uruchomił nowe nadajniki. To kolejny etap rewolucji cyfrowej, jak twierdzi spółka.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

“5G to odpowiedź na zmieniające się potrzeby naszych klientów i otoczenia, w którym żyjemy. Nowy cyfrowy świat będzie wymagał jeszcze szybszego, bardziej niezawodnego i stabilnego transferu coraz większej ilości danych” – informuje Plus.

Sieć 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD działa w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Dzięki temu mieszkańcy tych 7 miast będą mogli skorzystać z atutów pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G, oferującej znacznie szybszy – nawet do 100 razy – transfer danych, możliwość podłączenia większej liczby urządzeń i większą stabilność połączenia w sieci.

Stacje bazowe są wyposażone w nowoczesny sprzęt sieciowy 5G dostarczony przez firmy Nokia i Ericsson, z którymi Plus współpracuje od kilkunastu lat.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
pzn
pzn

Super! Bałem się że przez epidemię nie dadzą rady ale jest sieć 5G w największych miastach 🙂

zaniepokojona
zaniepokojona

i to jest powód do radości, że jest 5 G … Będzie więcej chorób

Wkur_ny
Wkur_ny

super.. równo od 12 maja praktycznie albo nie mam zasięgu albo nie mam całkowicie dostępu do lte 3G czasem złapie 2G .. cztery urządzenia dwa modemy jeden na 3G i dwa telefony praktycznie brak zasięgu gdzie wcześniej jakiś był.. rezygnujemy z internetu plusa na rzecz światłowodu zanim rozpie..le telefony i laptopa z nerwów :]