Poznań: Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

radiowóz fot. policja
63-letni mężczyzna włamywał się do piwnic i kradł rowery, które następnie sprzedawał. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali go dzień po kolejnym włamaniu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

18 lipca do nowomiejskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, mieszkaniec Rataj, któremu skradziono rower. W nocy złodziej uszkodził kłódkę w drzwiach piwnicy i zabrał jednoślad.

Policjanci szybko ustalili, że skradziony rower został sprzedany i już następnego dnia po zgłoszeniu kradzieży namierzyli złodzieja. Mężczyzna został zatrzymany, a rower odzyskany i przekazany prawowitemu właścicielowi.

W trakcie śledztwa jednak policjanci ustalili, że mężczyzna ma związek z trzema innymi włamaniami do piwnic, do których doszło na ulicach Nadolnik, Lwa i na osiedlu Rusa w okresie od czerwca do lipca tego roku. We wszystkich tych przypadkach ukradziono rowery.

19 lipca 63-latek usłyszał cztery zarzuty za kradzieże z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, jednak wyrok może być nawet wyższy, ponieważ kradzieży dokonał w warunkach multirecydywy.

KMP Poznań

Podziel się: