Od opery do musicalu - Anita Urban - Wieczorek i Seweryn Wieczorek - -Z Kulturą na Gołębiej- fot. Sławek Wąchała

Poznań: Sekrety operetkowej sceny

Wszystko o operetce, musicalu i operze, o co chcielibyście zapytać – tak można byłoby nazwać koncert, który odbył się wczoraj na dziedzińcu szkoły baletowej w ramach Kulturalnego Starego Rynku.

Na koncert złożyły się doskonałe wykonania arii operetkowych, znanych i lubianych przedstawień, jak “Księżniczka czardasza”, “Opera za trzy grosze” czy “My Fair Lady” artystów Teatru Muzycznego z Poznania. Ale nie zabrakło też opowieści o tym, co to takiego ta operetka, w czym tkwi sekret jej popularności – i czy rzeczywiście „śpiewać każdy może”?

Opowiadała Anita Urban-Wieczorek to absolwentka bydgoskiej Akademii Muzycznej i doktor sztuk muzycznych w zakresie wokalistyki. To też właścicielka głosu, którego się nie zapomina, o czym mogą się regularnie przekonywać wielbiciele spektakli muzycznych dla dorosłych i dla dzieci w Poznaniu, w Bydgoszczy czy w Szczecinie. Jak się okazało – jest też mistrzynią opowieści o tym, czym jest operetka i musical, jak pracuje się w operze, czy ma swoją ulubioną rolę i piosenkę – no i czy czasem tuż przed przedstawieniem dopada ją chrypka…

A na scenie wystąpiła wraz z mężem Sewerynem Wieczorkiem, także aktorem Teatru Muzycznego w Poznaniu.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze