Happy Jazz Band nad Rusałką fot. Sławek Wąchała
Dzięki pętli indukcyjnej osoby słabosłyszące będą mogły w pełni się rozkoszować udziałem w koncertach, projekcjach kina plenerowego i innych wydarzeniach. A tych wydarzeń tego lata Scena nad Rusałką oferuje naprawdę dużo.

Pętla indukcyjna została zamontowana na stałe dzięki współpracy z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących. Scena nad Rusałką jest pierwszym miejscem w Polsce, którzy na wydarzenia plenerowe posiada zainstalowaną na stałe pętlę indukcyjną. To urządzenie pozwalające na pełen udział w koncertach, projekcjach kina plenerowego i innych wydarzeniach również osobom słabosłyszącym.

Pętla indukcyjna jest systemem wspomagającym słyszenie, dzięki któremu osoby korzystające z aparatów słuchowych oraz implantów słuchowych mogą odbierać czysty, wyraźny dźwięk i nie potrzebują do tego żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczy, że wejdą na obszar, który jest otoczony przewodem pętli indukcyjnej i przełączą swój aparat słuchowy lub procesor mowy implantu słuchowego w tryb współpracy z pętlą indukcyjną – czyli włączą tzw. tryb cewki indukcyjnej.

Aby aparat słuchowy mógł współpracować z pętlą indukcyjną jego cewka indukcyjna musi być aktywna i prawidłowo skonfigurowana. Aktywacja cewki i jej konfiguracja to zadanie protetyka słuchu, przed udaniem się na koncert warto więc upewnić się, czy cewka indukcyjna w naszym aparacie słuchowym jest aktywna, a kupując
aparat słuchowy koniecznie domagajmy się od sprzedawcy, aby aktywował i skonfigurował cewkę indukcyjną, bowiem jest coraz więcej miejsc, m.in. w różnych instytucjach publicznych, w których są i działają pętle indukcyjne.

Scena nad Rusałką tego lata proponuje wiele ciekawych wydarzeń i koncertów: od początku czerwca trwa cykl koncertów plenerowych z klimatem – w każdy czwartek pojawią się tu młodzi, zdolni artyści wykonujący najróżniejszą muzykę. Całoroczny cykl koncertów organizowany jest w ramach projektu „Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką”. Koncerty streamowane są również na profilu społecznościowym Sceny nad Rusałką.

Natomiast od początku lipca do końca sierpnia w każdą środę tuż po zachodzie słońca będzie można oglądać filmy w kinie plenerowym – a filmy wybiorą sami widzowie.

Wszystkie wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda.

Mat. pras.