Poznań: Sąsiedzkie Inspiracje w Starym Zoo

piknik w Starym Zoo fot. Stare Zoo
Drony, roboty, stanowiska lokalnych inicjatyw społecznych i interaktywny koncert – wszystko to działo się na pikniku sąsiedzkim w Starym Zoo. Mimo upału chętnych nie brakowało.

Wiele osób przyciągnął Bazar Inspiracji, na którego scenie można było opowiedzieć, co się ciekawego robi lokalnie. Z kolei na stoisku Smart Jeżyce można było zaznaczyć na mapie miejsce, w którym dzieje się coś ciekawego lub w którym można coś ulepszyć.

Cenną i bardzo przydatną w dzisiejszych czasach inicjatywą były warsztaty bezpieczeństwa w sieci i ochrony danych Short Waves Datanomia. A wszyscy z muzyczną pasją mogli wziąć udział w interaktywnym koncercie i współtworzyć kompozycję muzyczno-wizualną wspólnie z artystami – PSNC Future Labs.

Te wydarzenia działy się w siedzibach firm mieszczących się rzeczywiście po sąsiedzku, bo przy ulicy Zwierzynieckiej, ale było też sporo warsztatów na świeżym powietrzu. Można było sobie popatrzeć na świat oczami sowy, żaby, pantery, zobaczyć, co potrafią roboty, podejrzeć uprawę hydroponiczną i zajrzeć na stoiska lokalnych inicjatyw: Spółdzielni socjalnej Zemsta, „Przerób To” grupy ratowania żywności, Po-Dzielni – organizacja zero-waste – i wielu innych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: