Poznań: Sanepid sprawdza wodę w kąpieliskach

Rusałka plaża
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem kąpielowym pobrane zostały próby wody z nadzorowanych kąpielisk.

Może wakacje w tym roku nie będą zbytnio typowe, ale pewne rzeczy należy przygotować bez względu na to, czy jest pandemia czy jej nie ma. Gdy będzie ciepło, poznaniacy ruszą nad jeziora, więc kąpieliska musza być przygotowane, bezpieczne – i z czystą wodą.

Prace na poznańskich kąpieliskach trwają już od kilku tygodni: trwa czyszczenie dna jezior ze śmieci, usuwanie nadmiaru wodorostów, sprzątanie plaż i naprawa sprzętu plażowego oraz pływającego. Natomiast jakością wody zajął się sanepid.

Jak informuje Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu, specjaliści już pobrali próbki wody i będą to robić przez cały sezon, do września. W przypadku niezadowalającego stanu wody – kąpieliska będą zamykane.

Sanepid informuje też, że rozpoczęcie sezonu w Poznaniu, jeziorami w Strzeszynku, Kierskim (Krzyżowniki, przy ul. Nawrota), Rusałką oraz nad Maltą nastąpi 11 czerwca. Nieco wcześniej, bo 6 czerwca, rozpocznie swój sezon Akwen Tropicana w Owińskach.

Komunikaty o przydatności wody do kąpieli – przez cały sezon – będą zamieszczane na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

PSSE, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: