Miasto Poznań Plac Wielkopolski MPK tramwaj fot. Sławek Wąchała

Poznań: Sanepid skontrolował noszenie maseczek. Były mandaty!

104 kontrole przestrzegania obostrzeń obowiązujących ze względu na pandemię koronawirusa przeprowadzili pracownicy poznańskiego sanepidu. Ich efektem jest 7 mandatów.

– W związku z obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu sprawdzają ich przestrzeganie – wyjaśniła Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu. – W ostatnich dniach, w listopadzie br., przeprowadzili w mieście i powiecie poznańskim 104 kontrole przeciwepidemiczne w takich obiektach jak: sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne, salony kosmetyczne, hotele, stacje paliw, galerie handlowe. Skontrolowali także pływalnie, dom pomocy społecznej oraz 17 środków komunikacji miejskiej. Nałożyli 7 mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki.

7 mandatów to niezbyt wiele – zwłaszcza w porównaniu z wynikami kontroli prowadzonych przez strażników miejskich i policjantów. Strażnicy tylko w listopadzie mandatami ukarali 98 osób, kolejnych 8 zostało pouczonych, a 4 przypadki skierowali do sądu. Policjanci co prawda liczby wręczonych mandatów nie podają, ale zapewniają, że będą kontrolować noszenie maseczek regularnie, a mandat może wynieść nawet 500 zł.

Skuteczność sanepidu w tym zestawieniu nie przedstawia się imponująco. Oczywiście pracownicy PSSE mają też inne zadania, zwłaszcza w czasie pandemii – ale strażnicy miejscy i policjanci także. Zwłaszcza w czasie pandemii…

1.5 4 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze